Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
11.03.2014
Už je to tady: Statistiky C4C za rok 2013!

A výsledek? Rok 2013  opět předčil, co se hodnoty přímé pomoci týče, předchozí roky. V tomto roce bylo potřebným dětem v 92 různých institucí rozdáno 88.539.323,- Kč.

Tímto jsme se přehoupli přes částku 600.000.000,- Kč  celkové přímé pomoci, kterou C4C od svého založení darovala.

 

Upřímně- těžko bychom uvěřili, kdyby v roce 1996 té naší skromné skupince dobrovolníků někdo řekl, že za 12 let se proměníme v mezinárodní organizaci s dalekosáhlými výsledky a se 40 lidmi, kteří pro organizaci pracují, a že budeme působit od střední Evropy až po Střední východ.

 

Musíme poděkovat těm, kteří se skutečně zasloužili o úspěch a pracují s námi ruku v ruce, a to našim patronům, partnerům a sponzorům. Bez nich bychom tu dnes nestáli. Zkuste si udělat čas a podívat se sem, kdo stojí za naším úspěchem- tyto firmy i individuální osoby jsou naší nedílnou součástí!

 

Jak jsme již zmínili v dřívějších letech, měsíc únor a březen jsou pro nás ve znamení čísel,a to není nic vábivého pro naše vysoce motivované a idealistické zaměstnance a dobrovolníky. Měnit životy dětí je jejich životní náplní a láskou, ale účetnictví, tabulky v Excelu a výpočty jsou studenou sprchou. Všichni se s ročním auditem zapotíme, zato se ale důkladně změří výkon posledního roku. Je to nutné zlo, ale pomáhá nám být ve střehu.

Takže ve zkratce a bez dalších okolků přejdeme na tabulky, ve kterých máme jasně vyčísleno, jak se dařilo v roce 2013 každému nezávislému projektu C4C. (je nám líto, jestli se vám tabulka nezobrazuje správně, vše záleží na vašem internetovém prohlížeči)

 

ODRAZOVÝ MŮSTEK

 

Program se věnuje opuštěným a institucionalizovaným dětem od deseti let věku výše a nabízí jim vzdělávací programy prostřednictvím mimoškolních odborných kurzů. Cílem je pomoci na jejich cestě k integraci do společnosti a úspěšnému vstupu na trh práce.

 

Počet zapojených dětí: 588

Počet lektorů: 18

Počet zapojených dětských zařízení:15

Počet socializačních a integračních akcí: 3

 

NABÍZENÉ KURZY:

 

- Kadeřnictví a vizážistika

- Kreativní angličtina

- Počítačová gramotnost

- Cukrářská a pekařská výroba

- Hudební teorie a kytara

- Domácí práce a šití                      

- osobní vedení (coaching)

 

ROBIN HOOD:

 

Náš lidový hrdina to opět dokázal. Tým Robina Hooda s pomocí patronů, partnerů a přátel C4C opět nezklamal a v roce 2013 překonal částku 85 milionů v přímé pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují.

Program poskytuje humanitární pomoc společensky znevýhodněným dětem, které svoje dětství a mládí obvykle tráví v nedostatečně financovaných státních a soukromých zařízeních. Cílem programu je výrazně vylepšit životní podmínky těchto dětí.

Program také cíleně zlepšuje kvalitu života dětí a poskytuje jim pomoc formou módního oblečení, bot a ostatních doplňků, a tím jim zvyšuje sebevědomí a napomáhá rovnocennému postavení se svými vrstevníky ve školách.

Celková hodnota distribuované pomoci v roce 2013:  88.539.323,- Kč

Počet podpořených zařízení: 91

Počet dětí, které přijaly pomoc: 3200

 

DR. KLAUN:

 

Program se soustředí na poskytování veselé útěchy hospitalizovaným dětem a pomáhá jim překonávat onemocnění a zranění prostřednictvím „terapie smíchu“ Dr. Klauna. Tým v průběhu roku 2013 nadále pokračoval, aby zajistil neustálou přítomnost klaunů v zúčastněných nemocnicích pomocí:

 

 -distribuce omalovánek Dr. Klauna

- instalace koutků Dr. Klauna a podlahových her 

- výcviku zdravotních sester jako agentů Dr. Klauna, které se v rámci seminářů naučily magické triky, kouzlení s balónky apod.

„ I když návštěvy Dr. Klauna přinášejí radost, naši klauni nemůžou bavit děti nepřetržitě!“ vysvětluje Rafal Wojas, „otec“ Dr. Klauna a spoluzakladatel C4C. „Proto se soustředíme na aktivity, které souvisí s tím, když klauni odejdou- zásobujeme nemocnice Legem, omalovánkami a instalujeme koutky Dr. Klauna a snažíme se zpříjemnit všem malým pacientům nemocniční prostředí.“

 

Počet návštěv klaunů v nemocnicích a pediatrických odděleních: 1 209

Počet pacientů, kteří podstoupili „terapii smíchu“: 14 686

Počet rozdaných omalovánek Dr. Klauna: 8 930

Počet nemocnic s instalovanými podlahovými hrami a koutky Dr. Klauna: 9

Počet výcvikových seminářů Dr. Klauna: 10

Počet vymodelovaných balónků:  23 000

Počet namalovaných obličejů:  3300

Počet darovaných sad LEGO:  18 600

Počet nazpívaných písniček: 4 100

 

 

 

Na závěr bychom chtěli z celého srdce poděkovat všem přátelům, patronům, partnerům a všem dobrovolníkům za nezištnou pomoc a podporu, zejména v době ekonomické nejistoty. Vaše pomoc dokázala vykouzlit tyto krásné výsledky a věřte, že jste všichni součástí naší práce.

I když  vám nemůžeme slíbit dividendy v obvyklém slova smyslu, věříme, že vaše laskavost prokázaná svému bližnímu není nikdy ztracena a vždy se tato investice vyplatí. Investujete totiž do lepší budoucnosti. Jak je napsáno ve starém přísloví: „Laskavost, obětování a láska jsou darem, který se dárci vrátí v hodnotách, které nelze vyměřit penězi.“

Děkujeme, že jste se vydali na tuto cestu s námi!

 

Váš tým C4C

 

 

C4C - Tři programy jeden cíl: Každé dítě si zaslouží šanci!
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy