Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
10.06.2012
Tři mušketýři: Dr. Klaun, LEGO a PPL společně podporují nemocné děti po celé republice!

Děti hospitalizované v 98 českých nemocnicích dostaly hračky LEGO v hodnotě milionů korun.

Zaměstanci společnosti PPL vyjádřili zkřížením mečů z balónků ( vyrobených Dr. Klaunem) symbolické gesto, vyhrnuli rukávy a pustili se do práce, aby roztřídili a doručili hračky Lego v hodnotě milionů korun pro děti v nemocnicích v celé České republice prostřednictvím distrubiční sítě společnosti PPL.

Výkřikem  “Jeden za všechny, všichni za jednoho!” nastartoval tým PPL jeden z nejvýznamnějších projektů v historii Dr. Klauna: jak logisticky doručit obrovské množsví stavebnic LEGO do 98 nemocnic v zemi.

“Bez podpory PPL by pro nás bylo téměř nemožné zvládnout distribuci tak ohromného množství hraček, které jsme dostali odNadace  LEGO”, říká Rafal Wojas, ředitel programu Dr. Klaun a spoluzakladatel C4C

Všech 80 palet LEGA v hodnotě přes  4,5 milionu Kč daroval Dr. Klaunovi populární dánský výrobce hraček , aby rozsvítil životy hospitalizovaným dětem v celé zemi. Více se dozvíte zde. Z toho doručila PPL téměř čtvrtinu prostřednictvím jejich distribuční sítě. A tak našly hračky LEGO v hodnotě přes 4,5 milionu Kč cestu k tisícům nedočkavým malým pacientům, kteří bojují s nudou a steskem po domově  a podstupují léčbu v nemocnicích po celé republice.

“Díky dlouhé životnosti stavebnic Lego před sebou mají děti mnoho let zábavného hraní”, dodáva Rafal a pokračuje: “To je ohromující výsledek!”

Rafal a jeho tým Dr. Klauna nepřetržitě pracuje a rozšiřuje působení  klaunů v nemocnicích i mimo návštěvní hodiny. Po odchodu klaunů se mohou děti v nemocnicích zabavit v koutcích Dr. Klauna omalovánkami, mohou si hrát různé hry a využítpočítačových místností, aby se v neznámém prostředí cítily jako doma. Více si přečtěte zde.

“Stavebnice Lego jsou velmi hodnotným přínosem a doplňují naše úsilí a cíl udělat z dětských nemocničních oddělení příjemné a zábavné prostředí 24 hodin denně. Tento koncept pomáhá malým pacientům zapomenout na nevlídné prostředí nemocnice a na mnohdy nepříjemné procedury, které děti musí podstupovat.”, říká Rafal. “Touto cestou zanechávají klauni stopu i po svém odchodu.”

A nám zvoní v kanceláři C4C nepřetržitě telefony. Doktoři a sestřičky volají, aby poděkovali za přijaté dárky. Vrchní sestra Eva Wadová z nemocnice v Českém Krumlově popisuje situaci v jejich nemocnici takto:

“Když jsme rozbalili krabice Lega, celé oddělení naší nemocnice se shromáždilo kolem stavebnic a všichni lékaři a sestřičky trávily čas s dětmi tvořením a skládáním stavebnic Lega.

A tak to přesně má být!

 
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy