Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
02.01.2016
C4C program Robin Hood

Nedávno nás někdo upozornil, že v závislosti na velikosti obratu je program Robin Hood nejplodnějším programem C4C , ale zároveň je to nedoceněný program, o kterém se na těchto stránkách C4C nepíše. Tímto dnem to hodláme změnit… :-)

Oblíbený hrdina C4C byl spatřen, jak dělá v mnoha koutech naší země přesně to , co umí nejlépe:  starat se o smolaře a ty, kteří potřebují pomoc od kamaráda jako je on. V případě C4C se jedná o znevýhodněné děti v dětských domovech a nebo děti, které měly méně štěstí než naše vlastní děti.

Takže pro ty, kteří nejsou srozuměni s programem C4C Robin Hood a neví, jak to chodí (a jsou ochotni číst dál), zde je v kostce celá podstata:

Partneři tohoto programu z nadnárodních společností a místních podniků pomáhají ve prospěch strádajících dětských domovů a snaží se vytvořit prostředí pro rezidenty, aby byl jejich život co nejpříjemnější  a jejich pomoc  přispěla ke zkvalitnění života ve všech směrech.

Od svého založení v roce 1996 poskytl a vygeneroval Robin Hood  přímou pomoc v hodnotě neuvěřitelných 800 mil. Kč (33 mil. USD) pro děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněné děti v různých institucích, kde přebývají. To činí téměř půl miliardy korun!

Program se širokým záběrem přijímá věcné dary od různých evropských firem a výrobců. Jediná podmínka: věci musí být nové a použitelné v rámci naplnění cílů programu.

Většina přijatých věcí se skládá z nového módního oblečení, bot a doplňků od kvalitních výrobců ze Skandinávie a jiných Evropských zemí.

“Módní oblečení přispívá ke zvýšení sebevědomí mladých lidí a dětí a pomáhá jim zapadnout mezi své vrstevníky – necítí se tím pádem méněcenně, což je pro tyto děti běžné”, říká Jana Šnoblová, manažerka programu Robin Hood a věrná kolegyně s 12 letým působením v C4C.

Jana má ve své režii obrovský sklad, přijímá zásilky, třídí oblečení podle pohlaví, ročního období a velikosti. Stará se o inventuru skladu a komunikuje s dětskými domovy a jejich residenty, takže ve zkratce: přebírá, probírá, balí a dováží. Pokud by extistovala ženská verze našeho oblíbeného hrdiny, Jana by byla jistě paní Robina Hoodová... :-)

Co se vzhledu týče, značkové oblečení od výrobců jako je Marlboro Classics, H & M, Helly Hansen, abychom zmínili alespoň některé, je pro znevýhodněné děti ozdobou a pomáhá  jim  vyrovnat se svým vrstevníkům a spolužákům ze školy. V dnešním světě i mladí lidé kladou důraz na vzhled a touží  vypadat za všech okolností dobře. Takové nároky  a následné posměšky mohou mladého ducha, který  jinak marně usiluje o přízeň svých vrstevníků a snaží se jim vyrovnat, co se nových módních trendů a výstřelků týče, sestřelit na bod mrazu. A nebudeme vůbec zacházet k mobilním telefonům a jiné elektronice.

 “Nemůžeme podceňovat, jaký dopad má tento projekt. Vždyť každoročně naplní oblečením a botmi šatní skříně tisíce dětí.”, vysvětluje Jana. “ A nejen to, pomáhá dětským domovů a jiným obdarovaným institucím šetřit svůj rozpočet a takto ušetřené finanční prostředky mohou investovat do vzdělání či volnočasových aktivit dětí v domově.

Nedávno mohla být dodávka C4C spatřena na mnoha místech České republiky - v Plzni, Brně nebo Písku - plná sezónních oděvů a doplňků, aby pomohla dětem z dětských domovů vypadat zas o trochu lépe a stejně moderně jako jejich kamarádi.

Aby mohl “náš lidový hrdina” realizovat tento ambiciózní a rozsáhlý projekt, spoléhá na své věrné přátele, jako je rodina Kopeckých, majitelů Strojservisu, Fiatu a Iveco, zastoupených na okraji Horních Počernic na východě Prahy.

“’Když se potřebujeme postarat o dopravu, stačí zavolat panu Karlu Kopeckému a problém je vyřešen”, vysvětluje Manfred Franke, zakladatel a ředitel C4C. Strojservis  nás podporuje již 15 let od samotných počátků našeho distribučního programu a bezplatně poskytuje C4C nájem nákladních automobilů. Nedávno se také zapojil do iniciativy C4C “Drobné pro děti”, a tím získává potřebné finance pro programy na pomoc potřebným dětem.

 “Spolupráce s Manfredem a jeho týmem je pro naši rodinu i firmu velmi naplňující zkušeností”, říká Karel Kopecký.“ Cítíme se součástí velice smysluplného úsilí, které přináší potřebnou pomoc dětem, které neměly takové štěstí jako naše vlastní děti!”

A díky takto věrným a loajálním přátelům a partnerům jako jsou Kopecký, může C4C pokračovat a rozšiřovat tento projekt a vést ho do neuvěřitelných výsledků-  již 15 let působení! Klikněte zde na seznam partnerů, patronů , přátel a věrných příznivců , abyste mohli vidět, kdo všechno při nás takovou dobu stojí a kdo všechno umožňuje dělat naši práci.

Velké díky všem, kteří se podílíte a měníte životy tisíce potřebných dětí.

 
 
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy