Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
01.11.2012
Učíme se rokenrolu…

….a hrajeme blues - s podporou Lucie Bílé a KYTARA.CZ

Naučit se číst noty, věnovat se hudbě a hrát na kytaru či jiný hudební nástroj je součástí programu C4C “Springboard to Life “. Dva učitelé moderní a kreativní hudby v C4C Michal Němeček a Standa Jedlička  inspirují  skupinku dětí již šestým rokem a do této doby sklidili obrovský úspěch mladých nadšenců. Do “hudební mánie” je v současné době zapojeno 40 mladých lidí a dětí z dětských domovů- DD Ledce, DD Sázava, DD Pyšely, DD Racek a DD Nové Strašecí. Do programu se od nového roku také přidá DD v Klánovicích. 

Nedávno do projektu propůjčila své jméno a převzala patronství také česká diva a národní ikona Lucie Bílá, aby podpořila iniciativu STK. Internetový obchod  KYTARA.CZ , který se C4C spolupracuje, štědře daroval 8 španělských kytar, 1 elektrickou basovou kytaru a dva keyboardy v hodnotě 50 tisíc. Lucka má mnoho práce, a tak všem zúčastněným dětem poslala osobní pozdrav a podepsané CD. To děti velmi potěšilo a dodalo chuť pokračovat dál. Lucka sama pochází z Kladna, které je domovem C4C, a o to víc je její spojení s programem výjimečné a smysluplné.

Patronát Lucie Bílé nad programem C4C Springboard to life se ovšem datuje zpět do roku 2007, kdy propůjčila svou tvář a byla součástí projektu, který odstartoval program Springboard to life, a tím se dostal do povědomí veřejnosti, a to v podobě C4C kalendáře v roce 2008 nafoceném známým fotografem Ondřejem Pýchou.

“ Lucka je vždy potěšena, když může podpořit vaše programy, protože dávají smysl a věří jim”, říká Jiří Kouble, dlouholetý manažer Lucie.” Dokonce fotografie z Vašeho C4C kalendáře visí na stěně jejího obývacího pokoje.”

“I když jsou všechny zájmové kroužky mezi dětmi víceméně oblíbené, hudební kroužek vede na plné čáře a je mezi dětmi velkým hitem”, přemítá Petr Kovařík, manažer programu STL. Kromě tvůrčích hudebních kroužků dohlíží Petr i na ostatní projekty C4C, jako je kroužek počítačové gramotnosti, výuky cizích jazyků, péči o domácnost a odborné kurzy (např. kadeřnický kroužek). Více informací o projektech STL klikněte sem.

A pokud si myslíte, že hudba je pro děti jen zábavnou náplní jinak promarněného času bez dalších výhod a cílů, tak se zamyslete: Například Roman Kadlec, který se učil hudbě pod vedením Michala Němečka z C4C v DD Sázava, se v této době věnuje hudbě a je kytaristou v populární skupině “Czech It”

Mrknětě na stránky s jejich hudbou: http://bandzone.cz/czechit

Roman říká: “Kdyby v mém životě nebylo C4C a vlivu Michala na můj život,  rozhodně bych dnes nebyl součástí skupiny Czech it”.

Tento článek bychom rádi ukončili vyjádřením srdečných díků všem sponzorům, partnerům a přátelům, kteří se podílí na “naší cestě” měnit životy mnoha dětí a dát jim šanci na lepší, úspěšný život. 

 

 

Zdárné zakončení školního roku! Standa a jeho studenti, DD Ledce
Klaudie s povzbudivým pozdravem od Lucky Bílé!
Standa a jeho žáci v DD v Ledcích
 
Michal a jeho absolventi hudebního kroužku v DD Sázava
Standa a studenti v DD Nové Strašecí
Roman se skupinou „Czech It“
 
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy