Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
01.02.2013
Vánoční svátky: pro C4C je to čas dávání a přijímání!Alena Zdvihalová (C4C) a Andrej Babiš před obrazem od České Pozice

Od charitativních organizací jako je C4C se celkově očekává jedna věc, a to obdarovávat - zejména pak během vánočních svátků!

Ale předvánoční doba je pro C4C také časem, aby dary přijímala, jak praví staré přísloví: “Kuj železo, dokud je žhavé”. Charitativní plesy a vánoční večírky, které se pravidelně pořádají v předvánočním čase, jsou výbornou příležitostí, jenž se naskytne právě jednou za rok a umožňuje nastřádat tolik potřebné finančních prostředky do pokladny sdružení. Tyto finanční prostředky jsou nezbytné pro udržet chodu sdružení v dalším roce. Jsou zásadní pro zajištění kontinuity  v pomoci potřebným dětem, pomoci na kterou se lze spolehnout.

V naší terminologii se tomu říká “fundraising”. Je to činnost, bez které žádný neziskový sektor nemůže existovat a je potřebná pro prosté přežití a fungování  na humanitárním trhu.

“Fundraising lze přirovnat k návštěvě u zubaře”, směje se Manfred Franke, zakladatel a prezident C4C, “nikdo se na ni netěší, je to nutná povinnost, jejíž opomíjení se vždy vymstí”.

I když  “fundraising” nadále zůstává nelehkým a nepopulárním úkolem, přesto skýtá možnosti a příležitosti, jak poznat nové přátele a rozšířit síť sponzorů. A právě v tomto čase se rádi s úctou, pokorou i hrdostí ohlížíme zpět. Vidíme za sebou širokou sponzorskou základnu, která je C4C věrná již řadu let.

Motorem i duší „fundraisingu“ v C4C je Alena Zdvihalová. Právě díky ní přineslo předvánoční úsilí v roce 2012 sladké ovoce. Jaké byli nejvýznamnější události Vánoc 2012:

ČESKÁ POZICE

Originální nápad  vzešel od “ České Pozice”, alternativního zpravodajského portálu zaměřeného na boj proti korupci a podporu nezávislé žurnalistiky. Při příležitosti druhého výročí fungování měli Istvan Leko, šéfredaktor, a Richard Cortés, art manager časopisu, skvělý nápad: Doslova přes noc vytvořili “one-take” umělecké dílo a hledali nevládní organizaci s obdobnou filozofií jako je ta jejich – podpora vzdělávání.  A tak jsme my, C4C, a naše vzdělávací programy byli okamžitě ve hře.

Výsledkem bylo originální  dílo velikosti 2x2m (viz foto) s názvem “Dopravní podnik Praha” a obraz byl vydražen na vánočním večírku v hodnotě překvapivých 150 000,-Kč.

Nejvyšší částku přihodil a konečným vlastníkem se nestal nikdo jiný než proslulý podnikatel Andrej Babiš z Agrofert Holding. Po Aukci nezapomněl s lehkostí jemu vlastní poznamenat: “Pokud je to pro děti a na dobrou věc, můžete se mnou kdykoliv počítat.”

Po této dobré zkušenosti bylo jen logické, že jsme Istvana a Richarda požádali, aby nám namalovali pár dalších obrazů. 

“THE CANZA”, VÁNOČNiÍ CHARITATIVNÍ PLES :

Pro nezasvěcené - CANZA je sdružení Čechů, Australanů a občanů Nového Zélandu v České republice. Posláním CANZy je propagovat zájmy  a kulturu Austrálie a Nového Zélandu v ČR a dát místním lidem možnost okusit jejich kulturu a nahlédnout  do jejich  způsobu života.

Letošní ročník se konal v prostorách restaurace Zátiší pražského Kongresového centra a C4C se již podruhé stalo partnerem,  výtěžek této události šel na podporu našeno sdružení.

Večerem provázel pořadatel  fundraisingových aktivit, tomboly a aukce  Len Edney. Celkově bylo přítomno kolem 130 “Kiwis a Aussies” – tedy obyvatel či přátel Austrálie a Nového Zélandu.

Zlatým hřebem pořádané aukce se výjímečná sada diamantů darovaná Kladenským patriotem Stanislavem Průchou  speciálně pro tuto příležitost. Sada sestávala  13 diamantů různých tvarů a barev uspořádaných do tvaru loga C4C. (viz obrázek)

“Bylo mi ctí a potěšením podílet se na této aukci, a tím přispět na vzdělání dětí z dětských domovů” řekl Stanislav, který zná velmi dobře naši činnost. “Mám velmi rád celý tým C4C a jejich filozofii. Jejich projekty mají smysl.”

Dražba celkově vynesla více než 120.000 Kč a celá částka putovala do pokladny C4C.

GENTLEMEN AFFAIRS (Pánský klub)

Další výjímečnou příležitostí  pro získání finanční podpory pro aktivity C4C bylo setkání významných a zajímavých lidí v hotelu Augistine organizované pod záštitou „pánského“ klubu “Gentlemen’s Affairs Club”.

Na pořádané aukci byly lákadlem na zakázku vyrobené sportovní hodinky se symboly  “Chance 4 Children” (viz foto). Hodinky do aukce daroval renomovaný hodinář, pan Luděk Seryn. Byly vydraženy za impozantní částku 150 000,-Kč. Štědrým přispěvatelem je známý investor a místopředseda " Czech coal” pan Jan Dienstl. Hodinky vydražil jako dárek pro svého dobrého přítele a obchodního partnera.

“Krásné zakončení příjemného večera”, poznamenal  Jan po aukci. “Jsem přesvědčen, že toto je ta správnější cesta, jak pomoci konkrétním dětem – rozvíjet jejich vzdělávání pomocí aktivit C4C.”


Není třeba opakovat, jak moc si všichni v C4C vážíme všech darů a příspěvků. Do přípravy těchto akcí jsme vložili mnoho úsilí a času. Velké poděkování patří všem partnerům, patronům a sponzorům! Bez vás by naše práce nebyla možná. Děkujeme, že  jste naší součástí našeho snažení !!

C4C hodinky od Ludka Seryna
C4C sada diamantů od Stanislava Průchy
 
Cena - Ferrari z Adventure cars a Alena Zdvihalová, C4C marketing manager; C4C získalo z aukce 17,000, -
Podepsaný obrázek slavné zpěvačky Lucie Bílé a majitelé - Mr. & Mrs Pettman; C4C získalo z aukce 4.000, -
Organizator CANZA BALL - Len Edney, Prezident z C4C Manfred Franke & Marketing manager Alena Zdvihalová
 
info koutek a cukroví pro hosty
ředitel České pozice - István Léko
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy