Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
02.05.2013
Polykači ohně, fakíři, břišní tanečnice a…..

....moře legrace si užily děti v tvrzi Dřevčice. Tyto děti jsou součástí vzdělávacích programů  STL (Springboard to life), česky „Odrazový můstek k životu“, iniciativy Chance 4 Children.

Rotary Club Prague Bohemia, jeden z nejvýznamnějších sponzorů vzdělávacího programu  Odrazový můstek k životu (dále jen „STL“), každoročně svolává všechny účastníky tohoto projektu na den plný her a zábavy. (Klikněte zde, pro více informací ohledně C4C projektu "Odrazový můstek").

43 dětí nelenilo a s nadšením přijalo pozvání na den plný překvapení.

"Akce byla  pro děti jako dělaná. Středověká bitva byla působivá, všichni účinkující  úžasní a naše děti mohly  soutěžit s ostatními dětmi z dětských domovů. " zhodnotila událost Lenka Woloszczkova, ředitelka  dětského domova v Žatci. "Dokonce se našel i čas na odpočinek a děti si mohly užít krásného středověkého prostředí a jeho okolí."

Tvrz Dřevčice se nachází 18 km severovýchodně od Prahy, její historie sahá až do středověku a nedávno byla s velkou láskou obnovena a proměnila se v gotickou zájezdní hospodu. Je možné ji využít k pořádání různých akcí a poskytuje prostor pro cca tisícovku hostů s dostatečným prostorem pro účinkující, pořádání soutěží a významné oslavy.

Ceremoniář (zvaný „pan Kokot“) organizoval hry a soutěže s humorem jeho vlastním a jeho přirozené vystupování zabavilo děti na celé odpoledne a ani se nenašlo nudné chvilky. Aby mohl být každý nakrmen, musel si svůj „kus žvance“ řádně zasloužit, a to zazpíváním nějaké písně. Každý stůl si zazpíval a pak byl odměněn bohatým obědem ve formě bufetu. Vítězem pěvecké soutěže se stal symbolicky Rotaty Club Bohemia, jehož skupinka ztvárnila francouzskou klasiku „Frere Jacques“ zazpívanou v němčině (Bruder Jakob).

A jak se den pomalu chýlil ke konci, všichni se shodli, jak rychle čas utíká.

"Je mi smutno, že tato událost je za námi. Já opravdu nechci jít domů. Moc jsem si to dnes užila." ozvala se Kristýna z Dětského domova Unhošť.

Ten pocit sdílel i ředitel dětského domova Mgr. Jiří Beránek, který při odchodu poznamenal: "Chtěl bych vám srdečně poděkovat za pozvání, akce byla opravdu vynikající a dětem se velice líbila."

Jako hřeb tohoto celodenního klání  bylo překvapení v podobě stovky různorodých knih, které si děti mohly vzít domů. Tyto knihy byly darovány Rotary club Bohemia jako dar pro vzdělávací program  C4C Odrazový můstek k životu.

 

Den plné zábavy a her...
....s panem Kokotem nebyla žádná nuda...
...fakír ležící na hřebících...
 
...dokonce i dospěláci si museli zasloužit dobrý oběd...
....opékání buřtů...
....knihy pro všechny!
 
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy