Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
20.10.2013
C4C v Ammánu v Jordánsku: Konečně skutečností!

Projekt C4C „Odrazový můstek k životu“ zahájil svou činnost v Jordánsku, aby podpořil počítačovou gramotnost znevýhodněných dětí. Před dvěma týdny bylo 40 rekonstruovaných počítačů a monitorů důkladně zabaleno a posláno ze skladu C4C do Jordánska. A to vše díky firmě Aramex, která se postarala o logistiku a dopravu zcela zdarma.

Nápad vznikl v roce 2008 a kvůli hospodářské krizi, vlnám protestů z arabské strany a konfliktu v Sýrii byla cesta od začátku trnitá. Ale i přes všechny překážky a potíže se podařilo získat důvěru příslušných orgánů. Můžeme hrdě oznámit, že začátkem prosince 2013 C4C začíná svůj vzdělávací projekt „Odrazový můstek k životu“ s výukou počítačové gramotnosti pro  znevýhodněné děti v nouzi v této vzdálené zemi. A věřte nám, takových dětí je tu mnoho.

Zahájení činnosti nevládní organizace v arabské zemi není vůbec snadné. Kvůli arabské krizi, která se prohnala celým Středním východem a zanechala velkou nejistotu, musí často čelit podezření z postranních politických úmyslů. Žádosti nevládních organizacích ze zahraničí jsou okamžitě smeteny se stolu a pro úředníky v muslimských zemích je jakákoliv podobná prosba od začínajícího občanského sektoru podezřelá. A jejich obavy jsou zcela opodstatněné.

******

Všechno začalo nočním setkáním na čerpací stanici v Praze v roce 2008. „Které z tohoto pečiva neobsahuje vepřové maso?“ zeptala se dáma z blízkého východu Manfreda Frankeho, zakladatele C4C, který právě čekal ve frontě, aby zaplatil za benzín. Manfred okamžitě reagoval: „Shalom“. A kvapem přišla reakce: „ A Salam Alaikum“ od této dámy, která dbala na složení svého jídelníčku. Nakonec se z ní vyklubala Susan Alkhatib, manažerka telekomunikační firmy sídlící v Dubaji.

Zbytek je historií. Manfredovo nadšení pro práci ve C4C Susan okamžitě nakazilo. Po několikaměsíčním dopisování se zrodil společný nápad – založit pobočku v Jordánsku.

„To byl můj celoživotní sen - dělat něco smysluplného a pomáhat mým lidem,“ řekla Susan.

„Začal jsem Susan nazývat zázračnou ženou, usmívá se Manfred. Nespokojila se s negativní odpovědí a prosadila C4C v Jordánsku navzdory povstaleckým hrozbám a syrské uprchlické krizi.

C4C je nyní oficiálně registrovaná nezisková organizace v jordánském Ammánu a Susan převzala roli projektové manažerky. Bude se věnovat palestinským a syrským uprchlíkům, dětem narozeným v mimomanželském svazku a sirotkům různého původu, kteří potřebují pomoc.

Wonder-Woman: Susan Alkhatib, C4C Jordan's operations manager
Packaging 40 computers & monitors for C4C Jordan
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy