Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
01.09.2014
Aneb jak se z klauna stal nemocniční klaun: Jaký je rozdíl mezi klaunem a nemocničním klaunem? Odpověď: Empatie, hravost a schopnost improvizace!

 "Mezi nemocničním klaunem a cirkusovým klaunem je velký rozdíl. Je to jako nebe a dudy." vysvětluje Rafal Wojas, spoluzakladatel a nejstarší klaun Dr. Klauna. "Nemocniční klauni musí absolvovat speciální školení, aby dokázali vhodně a citlivě reagovat na konkrétní situaci v nemocnici."

 

 

„Tradiční cirkusový klaun vystupuje na pódiu před publikem a většinou odehraje naučený text. Nemocniční klaun je ale v těsné blízkosti svého publika a musí spoléhat na své improvizační schopnosti a být flexibilní.“ říká Rafal.

 

 „Kromě schopnosti přeměnit nemocniční pokoj do tropického pralesa nebo rakety, empatie a hravost jsou nejdůležitější dovedností nemocničního klauna." upřesňuje hostující Kevin Brooking a vysvětluje, jak je důležité, aby každý nemocniční klaun vytvořil příjemné prostředí při návštěvě dětí v nemocničních pokojích.

 

Tyto semináře shledaly velký zájem a vzbudily ohromné nadšení v řadách klaunů C4C, z nichž se většina věnuje „klaunování“ již řadu let.

 

 „Tato série seminářů je přesně to, co jsem potřebovala." říká Irena, která se věnuje „klaunování“ v nemocnici již 4 roky. "V tomto náročném a komplexním oboru je stále co se učit a Kevin Brookings je velmi hodnotným přínosem. Kevin ví, jak v nás vzbudit zájem a pochopit danou situaci."

 

Na konci semináře získali všichni klauni zcela zaslouženě diplom "Advanced Medical Clown" za úspěšné absolvování semináře, který je v rámci projektu Dr. Klaun povinný.

 

Ať se šíří terapie smíchu po celé české zemi a pomůže všem dětem, které překonávají trauma z dlouhodobého pobytu v nemocnici.

 

Velké poděkování patří všem sponzorům, kteří se podíleli a umožnili konání těchto seminářů:

 

 

. Brussels Airlines: byli tak laskaví a nenechali Kevina jít pěšky z Bruselu

 

 

. Hotel Hilton Prague: zajistili pohodlí Kevina a klidné spaní a nenechali ho umřít hlady

 

 

. The Prague Shakespeare Company a divadlo Kolowrat: propůjčili svůj prostor pro závěrečný seminář.

 

 

Velice Vám děkujeme, bez vás bychom to nezvládli!

 

 

 

 
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy