Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
30.11.2014
Dr. Klaun na scénu!

Dr. Klaun podepsal dohodu o spolupráci s Dr. Klaunem. Nedává to smysl? Čtěte dál...

 

Klauni v nemocnicích - to není  žádná novinka. To, co v roce 1971 začalo jako iniciativa lékaře Huntera Campbella, podle které byl natočen úspěšný film Doktor Flastr, pokračuje i po padesáti letech. A klauni dál přinášejí radost a rozptýlení hospitalizovaným dětem na celém světě, i když mnohé se změnilo.

Dříve nesourodá skupina snaživců, dnes profesionální neziskové organizace, které spolupracují s lékaři a zdravotními sestrami, aby pomohli k rychlejšímu uzdravení hospitalizovaných dětí. Některé vysoké školy, jako je třeba Haifská univerzita v Izraeli, dokonce nabízejí akreditované kurzy klaunování, aby jej dostaly na vyšší úroveň.

 

Program C4C Dr.Klaun vznikl v roce 1999 a byl první podobnou iniciativou v České republice. V posledních letech se klauni účastní seminářů, získávají diplomy a vyměňují si zkušenosti s kolegy z obdobných organizací v sousedních zemích, aby drželi krok a věděli, jaké nové metody mohou při svém nemocničním klaunování využít.

                                   

Při nedávné návštěvě Polska podepsali Rafal Wojas, spoluzakladatel C4C a manažer programu, a Vanessa Gendron, umělecká ředitelka Dr. Klauna, smlouvu o spolupráci se svým tamním

protějškem - s nadací Dr. Clown.

 

Takže už tomu rozumíte? Dr. Klaun se setkal s Dr. Klaunem.

 

Sdílení kontaktů a výměna zkušeností jsou pro nemocniční klauny nutností,“ vysvětluje Rafal. „Spojením dvou stejně smýšlejících organizací otvíráme nové obzory a učíme se od sebe. Cítili jsme velké souznění, rozhodně jeden druhého nevnímáme jako konkurenci,“ dodává.

 

Polská nadace Dr. Clown byla zastoupená Annou Czerniak, předsedkyní správní rady, a členkami představenstva Annou Borkowski a Katarzynou Dera. Ty mají na starosti fundraising a firemní dobrovolnictví.

 

Oběma stranami byly schváleny první společné projekty:

 

. Distribuce 85 palet (což je téměř polovina fotbalového hřiště!) LEGA a DUPLA pro více než 300 polských nemocnic. Populární stavebnice daroval přední výrobce z Dánska a nadace LEGO sídlící ve středočeském Kladně. Převoz by měl začít v únoru 2015.

 

. Letos se bude v Praze konat mezinárodní workshop pro klauny obou organizací.

 

. Oblíbené omalovánky Dr. Klauna, nakreslené českou akademickou malířkou Romanou Andělovou, budou vytištěny i v Polsku pro potřebu místních nemocnic.

 

„Jsme rádi, že se čeští kolegové z programu Dr. Klaun na tomto významném projektu podílejí,“ říká Anna Cerniak, předsedkyně představenstva Dr. Clowna v Polsku. „Naším cílem je výměna zkušeností a organizování společných workshopů a seminářů, které pomohou českým a polským klaunům přinést více radosti hospitalizovaným dětem.“

 

V neposlední řadě patří velký dík níže uvedeným společnostem, bez kterých by cesta do Varšavy nebyla možná:

 

- Czech Airlines dopravily tým C4C zdarma a bezpečně do Varšavy.

 

- CPI Hotel Group poskytla kolektivu C4C ubytování a postarala se i o stravování v hotelu Mamaison Le Regina a Residenci Diana.

 

Tento článek by nebyl úplný bez poděkování lidem z LEGA, kterým není termín společenské odpovědnosti cizí. Dánský gigant pomohl svými dary tisícům dětí (v Česku, na Slovensku a brzy též v Polsku) snáze překonat trauma z dlouhodobého pobytu v nemocnici a odvést pozornost od jejich trápení. S únorovou distribucí bude spolupráce čítat neuvěřitelných 253 palet LEGA přesahujících tržní hodnotu 20 milionů korun. Neuvěřitelné!

 

Drazí přátelé a partneři, bez vás by to nebylo možné. Děkujeme!

 

 

Rafal & Vanessa při check-in, děkujeme Czech Airlines ;o)
... let byl báječný! Varšavo, jsme tu......
český a polský Dr. Klaun spojil síly, aby rozesmál a potěšil děti
 
společná návštěva nemocnice ve Varšavě
Jsou tu klauni....rozlučte se s nudou!
radost a úsměv...je stejný ve všech jazycích
 
Hudba, kouzla, triky....prostě pořádná švanda!
rytíři v lesklém brnění jsou připraveni ochránit dámy v nesnázích
hokus pokus abrakadabra.....a kouzlo může začít
 
děti se také zapojily a ukázaly nám své kouzla...
návštěva oddělení pro dospělé bylo novou výzvou
jiná dynamika, ale radost a láska nemají věkových hranic
 
písničky vždy zafungují a mají své kouzlo
objetí je zadarmo a k nezaplacení
skrytý talent
 
žongléři nás překvapili
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy