Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
22.10.2007
Charitativní golfový turnaj Rotary klubů na Karlštejně přinesl 600.000,- Kč na programy Chance 4 Children!Manfred Franke přebírá šek na 600.000,- Kč pro C4C

Druhý ročník Charitativního golfového turnaje dvou prestižních pražských Rotary klubů proběhl tento měsíc pod záštitou olympijské vítězky Kateřiny Neumannové. Jeho výsledky byly v kontextu přínosu pro charitu ohromující. Celkem 102 hráčů usilovalo o vítězství na 18ti jamkách v krásném prostředí golfového hřiště na Karlštejně. Počasí bylo nádherné a slunce svými paprsky hřálo členy obou klubů, kteří hráli ve prospěch společensky znevýhodněných dětí.

„Na osmnáct jamek jsem nikdy předtím nehrál,“ usmívá se golfový začátečník Juergen Schmidt, šéf oddělení spotřebičů společnosti Siemens ČR a zároveň člen Rotary Clubu Bohemia. „Byl jsem vyčerpaný a přitom nadšený, že se nám podařilo vybrat takovou sumu na programy Chance 4 Children (C4C) pro potřebné děti.“

Jak se den klonil ke svému konci, oslavili rotariáni tuto mimořádnou událost gala recepcí v hotelu Intercontinental na břehu řeky Vltavy. Výborně moderovaný Janou Novákovou-Adamcovou začal večer dojemným vystoupením skupiny hudebníků z dětského domova v Sázavě. Tato talentovaná mládež je zapojená v Chance 4 Children programu „Springboard to Life“ a účastní se pravidelných týdenních lekcí. Cílem programu je předat dětem doplňující odborné znalosti, které přispějí k jejich úspěšnému startu do samostatnému života a hladké integraci do společnosti. Rotary Club Bohemia a International Rotary Club program aktivně podporují již třetím rokem a díky nim se ho může účastnit více než stovka dětí v mnoha domovech a vzdělávat se v oborech jako cizí jazyky, hudba, tanec, cukrářská výroba.

Po vynikající večeři představilo šest dětí z dětského domova v Žatci, společně se svou učitelkou Janou Šnoblovou, své cukrářské dovednosti přítomným hostům: stůl plný zákusků a sladkostí – dost pro všech 150 lidí v sále.

„Bylo krásné vidět děti, jak nám prezentují ovoce svého snažení a také, že C4C program Springboard to Life pracuje dobře a efektivně,“ říká Halgard Stolte ze Stolte Communications, člen Rotary Clubu Bohemia. „Vidět tyto děti šťastné a pyšné na svůj úspěch nám bylo velkou odměnou.“

V průběhu večera vystoupil houslový virtuoz Jaroslav Svěcený a mistrně zahrál na několik historických nástrojů, z nichž některé byly až 200 let staré. Pan Svěcený patří mezi nejskvělejší houslisty naší země.

Večerní program zakončil usměvavý Hans Georg Gelke, člen vedení společnosti Škoda Auto a prezident pražského Rotary Clubu Bohemia, který předal symbolický šek na částku 600.000,- Kč (33.000,- US dolarů) předsedovi a zakladateli C4C Manfredovi Frankemu. Na pódiu spolu s ním byla zlatá olympijská medailistka Kateřina Neumannová a Petr Pajas, guvernér Rotary klubů České republiky a Slovenska. Viditelně pohnutý adresoval nadšený Franke slova díků váženým hostům za jejich účast, štědrost a podporu dobré věci. „O golfu bohužel moc nevím, ale zdá se, že v těchto malých bílých míčcích je neuvěřitelná moc – pokud dokáží vyprodukovat částku jako je tato,“ zažertoval.

A tím se tento nabitý den dostal do svého závěru. Dokázal, že ideály a filozofie Rotary klubů obstály ve zkoušce času a dál přispívají k pozitivní proměně tohoto světa.

Účastníci programu Springboard to Life: mládež z dětského domova v Sázavě
Sladké zákusky připravené dětmi z dětského domova v Žatci
J. Schmid a O. Gelke předali dětem dárky
 
Kateřina Neumanová a Jana Šnoblová s mladými pekaři ze Žatce
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy