Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
15.01.2009
Dr. Klaun: Co potom, když klauni odejdou domů...?

Jedna z věcí, díky kterým je Dr. Klaun na svých návštěvách mezi dětmi tolik oblíbený, je to, že nemá přesně dané “úřední hodiny”. Zůstávají hodinu a někdy třeba i pět hodin podle toho, co si situace žádá. “Zlomilo by nám to srdce, kdybychom se po hodině zabalili a odešli, když vidíme, že děti reagují, líbí se jim to a zapomínají na nemocniční prostředí, léčbu a onemocnění, se kterým bojují,” říká Rafal Wojas, který je zároveň ředitelem a producentem programu Dr. Klauna. “Proto jsme se rozhodli, že budeme zůstávat tak dlouho, jak to bude potřeba a tak, abychom nenabourali nemocniční rozvrh.” V tomto ohledu se Dr. Klaun odlišuje od podobných programů.

Přesto má každá návštěva svůj konec, bez ohledu na to, jak moc legrace tam bylo. Děti se pak musí vrátit na svoje lůžka a opět na ně dolehne atmosféra prostředí, ve kterém se nachází. I při tom nejoptimističtějším scénáři mohou klauni přijít maximálně několikrát do týdne.

Po zvážení možností, jak pomoci dětem překlenout časovou propast mezi jednotlivými návštěvami klaunů a dát jim nástroje na zabití nudy a podporu dobré nálady, se zrodila myšlenka na vytvoření časopisu Dr. Klauna a klaunských omalovánek. Touto cestou se hlavičky malých pacientů mohou celé hodiny zabývat něčím pozitivním.

Hned na začátku se objevilo několik, na první pohled nepřekonatelných, překážek. Bude potřeba nalézt kreslíře se skutečným citem pro dětskou duši, který bude schopen vytvořit koncept. Další na řadě je otázka financování takového projektu. Kreslíř i tiskárna stojí peníze. A peníze jsou vždy nedostatkovým artiklem. To vám potvrdí každá nezisková organizace. Dnes to navíc neplatí jen pro neziskovky. Stačí si otevřít noviny.

Pak zasáhla prozřetelnost. Nejprve poslala umělce. Neuvěřitelně nadanou a, skoro se tomu nechce věřit, velmi milou a citlivou kreslířku, která svůj talent nabídla bez nároku na honorář! Tou vzácnou osobou je Romana Andělová z Angel Artu. Proslavila se jako autorka oblíbeného dětského časopisu Bertík, který děti po celé republice zbožňují. Romana také vytvořila spoustů doplňků na téma postaviček známých jako Krkouni z planety Bimbuli – světa plného smíchu a radosti pro děti. Zde se o Krkounech dozvíte více.

Koncept omalovánek s hádankami Dr. Klauna, který Romana navrhla, okamžitě získal pozitivní ohlas ode všech členů Chance 4 Children (C4C) týmu. Přesně tohle jsme si představovali a skoro si v to netroufali doufat.

Prozřetelnost zasáhla podruhé, když poslala společnost, která sice není místní, ale je ochotná vytisknout omalovánky ve formátu A4 zcela zdarma! A to v nákladu 50 tisíc kusů! Představujeme společnost Netservice Media AG z Lichtenštejnska. Mají rádi děti, zvláště pak ty, které bojují se zdravotními problémy, a proto se celým srdcem zapojili a naskočili do našeho vlaku. Jejich prezentaci můžete navštívit zde.

Citujme zde jejich nedávné tiskové prohlášení: “Inspirovat děti, aby se nevzdávali, je naším cílem i zde ve společnosti Netservice a proto podporujeme program Dr. Klauna a jeho omalovánky v nákladu 50 tisíc kusů.”

Je to naprosto úžasné a skoro by se dalo říct: zázrak! Díky těmto lidem si budou moci děti po celé republice hrát s krásným časopisem a omalovánkami a to i přesto, že do jejich nemocnice zatím Dr. Klaun ještě nechodí. Získají rozptýlení, nebudou tolik přemýšlet o svém onemocnění a budou bojovat – někdy i o život.

Spousta legrace a zábavy, které zaženou nudu a rozptýlí obavy
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy