Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
15.07.2009
Start Mobilní počítačové laboratoře C4C

S deseti špičkovými notebooky Amilo Pro, věnovanými společností Fujitsu Technology Solutions s.r.o., se Chance 4 Children projekt Mobilní počítačové laboratoře (MPL) konečně stává skutečností.

C4C program Springboard to Life (STL), který zajišťuje doplňkové odborné kurzy pro děti s postižením a společensky znevýhodněné děti, již po prázdninách rozšíří svoji nabídku o výuku počítačové gramotnosti. (Více o programu STL zde.)

„Je to náš splněný sen,“ říká Lech Nawara, ředitel pro vzdělávání a vývoj C4C, který dohlíží na STL program. „Rozjezd MPL se zdržel díky současné ekonomické situaci, přesto máme velkou radost, že již tento podzim tento projekt spustíme bez ohledu na rozličné překážky, kterým projekt MPL čelil.“

Původní projekt byl koncipován poněkud rozměrněji – jako mobilní škola umístěná ve speciálním, na míru vyrobeném návěsu (viz obrázky níže). Neustálé ekonomické propady a s tím související nedostatek finančních prostředků však vedly k vytvoření nové, menší varianty tohoto ambiciózního projektu.

Jsme rádi, že projekt MPL pokročil kupředu i přesto, že se tak děje v pozměněné formě, bez kamionu,“ komentuje Manfred Franke, zakladatel a současný předseda C4C. „Tento program je velmi slibný a umožní značnému množství opuštěných dětí osvojit si počítačové znalosti, které jim umožní vstup na trh práce s určitou výhodou.“

Namísto kamionu využije C4C tým zbrusu novou dodávku Ford Transit, jejímž sponzorem je pražský Rotary Club Bohemia ve spolupráci se společností Komersia West s.r.o. Obě organizace patří mezi dlouholeté věrné podporovatele Chance 4 Children. Pomocí dodávky se učitel spolu s nezbytným vybavením dopraví na místo výuky a tam, kde dětský domov nemá vlastní prostory přepraví děti do externí učebny.

Laptopy Fujitsu Amilo Pro jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi – moderní a rychlý procesor Intel Core 2 Duo, WiFi, webkamera atd. Učitelé tak budou mít ideální nástroj pro výuku všeho, co děti potřebují znát a zvládnout, počínaje základními úkony, přes kancelářské aplikace, webdesign, e-business až ke grafickému designu. Všichni absolventi kurzu získají Certifikát.

„Pokud se bavíme o investici, tak mohu říci, že jsme investovali do velmi hodnotného projektu, když jsme Manfredovi a jeho týmu věnovali toto počítačové vybavení,“ říká Tomáš Rutrle, manažer společnosti Fujitsu Technology Solutions. „Jsme šťastní a hrdí, že můžeme tímto způsobem přispět k úspěchu MPL a vědět, že výuka počítačové gramotnosti změní dětské životy a pomůže jim naplnit jejich životní potenciál.“

Lech Nawara (C4C) a Tomáš Rutrle (CEO, Fujitsu Tech. Sol.) představují věnované laptopy Amilo Pro
Návrh MPL
Případová studie MPL
 
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy