Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
16.10.2014
Devět let našeho Vitamínového týmu!Několik typických, spokojených malých

Doneslo se nám, že mezi všemi aktivitami, které tvoří široké spektrum záběru Chance 4 Children (C4C), je Vitamínový tým téměř neviditelný. A ke všemu se o něm skoro nepíše. To bychom chtěli nyní napravit! Takže saháme do skříně a vytahujeme z ní – C4C Vitamínový tým! Ať se na něj nezapomíná.

Posledních devět let, každé úterý ráno, se odehrává něco pozoruhodného u dveří některých z těch nejpotřebnějších dětských institucí kolem Prahy, včetně dětských domovů a domovů pro osoby s fyzickým a mentálním hendikepem:

Nenápadná bílá dodávka zastavuje v brzkých hodinách a vykládá něco, co je často z dosahu spartánských rozpočtů těchto domovů – čerstvé ovoce a zeleninu, včetně takových tropických pochoutek jako jsou ananasy, manga, pomeranče a další. Přijel C4C Vitamínový tým!

Čerstvé ovoce je něčím, co považujeme za každodenní samozřejmost,“ říká Jana Šnoblová, manažerka zásobování a skladu a zároveň členka Vitamínového týmu, „ale děti v některých z těchto zařízení je často nemají.“ Bez Vitamínového týmu by to tak i zůstalo. Tým pravidelně zaváží vybraná zařízení již devět let a za tu dobu udělal rozdíl v kvalitě života dětí, o které dotyčná zařízení pečují.

Jednou z pravidelných týdenních zastávek je Domov dobré vůle v obci s názvem Nouzov. Toto zařízení pomáhá osobám s fyzickým a mentálním hendikepem a stejně jako mnoho jiných musí vystačit s minimálním rozpočtem.

„Vaše pravidelné týdenní dodávky ovoce a zeleniny jsou obrovskou pomocí pro naše klienty – zvláště teď v době krize, kdy je problém s dotacemi. Bez vaší pomoci bychom nemohli pořídit žádné ovoce ani zeleninu, protože na ně jednoduše nemáme rozpočet,“ říká František Chamra, vedoucí DDV Nouzov.

Úspěšnost programu do velké míry závisí na štědrosti společnosti EFES a aktivní společenské odpovědnosti jejího vedení. Jeden z největších velkoobchodů v zemi, EFES, představuje dokonalého partnera C4C pro dodávky zdravých a výživných doplňků stravy pro dětská zařízení. Mezi zákazníky společnosti EFES patří obři typu Tesco či Kaufland. V České republice působí od roku 1991.

„Sám pocházím z chudé země, kde je mnoho potřebných dětí a proto je mým potěšením spolupracovat poslední dekádu s Chance 4 Children,“ poznamenává Christos Nikolov, majitel společnosti, který je původem z Bulharska. „C4C tým odvádí úžasnou práci na poli pomoci potřebným a ohroženým dětem. Jsme rádi, že můžeme k jejich úsilí malým dílem přispět.“

Za rok 2013 společnost EFES věnovala 5200 přepravek povoce a zeleninu v hodnotě 610.944,- Kč ve prospěch Vitamínového týmu C4C. Těžko zde lze hovořit o přispění „malým dílem“ - my myslíme, že je to opravdu obdivuhodný objem!

Kudos, Christo a EFES – děkujeme za váš zájem!

Seznamte se: Jana Šnoblová, členka C4C týmu, vybírá ovoce a zeleninu ve skladu EFESu
... a její závoznice a parťačka, Natalie Franke
 
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy