Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
23.07.2010
Decibely v DD Sázava

Čerstvě darovaná bicí souprava Yamaha "Stage Custom" krásně doplňuje potřebný zvukový arzenál mladá hudební skupiny "Salinovci" a je zároveň příslibem mnoha decibelů pro nejbližší okolí.

Dá se pravděpodobně s jistotou tvrdit, že ve většině dětských domovů po celém světě se klade důraz na nízkou úroveň hluku, vzhledem k počtu tam přebývajících dětí. Ne tak v dětském domově Sázava, kde se pod vedením učitele hudby ze C4C programu Odrazový můstek Michala Němečka zformovala skupina Salinovci. Michal je zakladatelem legendární rock and blues kapely Pumpa, která na české scéně působí již téměř 40 let, viz www.pumparock.cz.

S důrazem na myšlenku, že "každé dítě má právo na vzdělání" poskytuje Odrazový můstek zapojeným dětem doplňkové vzdělávací programy a odborné, mimoosnovní kurzy, které pomáhají dětem ze zařízení náhradní péče, kde vyrůstají bez lásky a podpory svých rodičů, najít své místo v životě. Kromě výuky teorie kreativní hudby program nabízí také lekce počítačové gramotnosti, péči o domácnost, pekařskou a cukrářskou výrobu, kadeřnický kurz a konverzační angličtinu, vše s cílem pomoci společensky znevýhodněným dětem s přípravou na dospělý život, nalezení zaměstnání a úspěšnou integraci do společnosti. V roce 2009 se do programu zapojilo více než 200 dětí ze 17 různých domovů. Více o programu Odrazový můstek zde.

"Bicí souprava byla posledním kusem základní výbavy, který kapela nutně potřebovala," říká David Just, vychovatel. "Doteď museli používat jen vypůjčené bubínky," dodává s úsměvem.

Soupravu Yamaha věnoval Salinovcům John Paul Franke (23), syn zakladatele C4C Manfreda Frankeho.

"Mohl jsem ji prodat, ale měl jsem pocit, že udělám lépe, když ji věnuje těmto mladým talentovaným lidem," usmívá se John Paul. "Peníze nejsou všechno." Pozoruhodný čin mladého muže, který si sám přivydělává na živobytí jako herec.

John Paul (J.P.) začal na bicí hrát před několika lety, ale členové jeho kapely se postupně stěhovali na jiná místa, takže skupina zanikla. Brzy na to se začal věnovat bojovým uměním a na bicí začal padat prach. Když se díky svému zapojení v C4C doslechl o skupině ze Sázavy, rozhodl se jim soupravu věnovat.

"J.P. je super," říká Míša, mladý bubeník Salinovců, "slibujeme, že bubny dobře využijeme!"

Snad to ocení i sousedé :-)

 

 

J.P. sestavuje bicí...
...a malý zácvik
Jamming: Míša a Roman
 
Salinovci se starými bicími
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy