Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
11.10.2010
Robin Hood v Banské Bystrici

Robin Hood byl opět spatřen na území Slovenska! A v souladu se svojí pověstí přítele chudých a opuštěných podával pomocnou ruku dětem z dětských domovů a dalším společensky znevýhodněným dětem.

C4C tým Robina Hooda se nedávno vrátil zpět na základnu z velmi úspěšného týdenního výjezdu na Slovensko. Celková hodnota pomoci C4C Slovensku se tak v roce 2010 vyšplhala na částku 6,8 milionu Kč!

Tentokrát se tým Robina Hooda zaměřil na severovýchodní region Banské Bystrice. Děti, které měly prospěch z tohoto výjezdu žijí v domovech v Jesenském, Valaské, Polomce, Tŕnie, Hnúšti, Banské Bystrici, Tornale, Nové Bani, Kremnici, Moštenici a Lučenci.

V dodávce byly především nové značkové oděvy od výrobců jako je H&M, Bruno Banani a další významné značky. Kvalitní oděvy zvyšují dětské sebevědomí a pomáhají zbavovat stigmatu v očích jejich vrstevníků ze školy. Je těžké být jim rovný a "cool", když budou oblečené ve starých a nekvalitních oděvech.

"Přestože tým Robina Hooda, podobně jako stejnojmenný hrdina, občas narazí na problematického šerifa z Notinghamu, kterého v našem případě představuje byrokracie na hranicích či neochotné vládní instituce, musíme s potěšením konstatovat, že v tomto případě je opak pravdou," usmívá se J. Rafal Wojas, výkonný ředitel C4C a Vašek Čermák, manažer projektů. "Pan Julius Telek, ředitel sociálních služeb v regionu byl nesmírně vstřícný a vděčný," pokračuje Vašek. "Jsme ohromeni množstvím zboží, které tým Robina Hood přivezl," reaguje očividně potěšený Julius Telek. "Úspory pro každé zařízení jsou obrovské a pomohou nám investovat více prostředků do vzdělávacích aktivit a infrastruktury domovů," dodává p. Telek. "Děkujeme C4C!"

Jako poděkování za přijatou pomoc připravily dětské domovy z regionu kulturní vystoupení dětí pro C4C tým. V prostorách sponzorovaných speciálně pro tuto příležitost banskobystrickým primátorem Mgr. Ivanem Saktorem, předvedly děti neuvěřitelnou taneční, hereckou a pěveckou show, která zahřála srdce všech lidí v publiku.

Rádi bychom poděkovali všem našim patronům a partnerům s jejichž pomocí jsme výjezd mohli realizovat. Kromě toho bychom chtěli speciálně poděkovat Darině Diošiové z Nadace Profesora Jána Korčmároša, která se postarala o logistiku, stravování a ubytování týmu a díky patří i společnosti Dorsvet Plus s.r.o., která zboží bezplatně dopravila z Čech na Slovensko.

 

Robin Hood tým s Mgr. Ivanem Saktorem, primátorem Banské Bystrice
 
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy