Homepage | EN | CZ | SK
 

 
 
 
Patroni
 
Partneři a sponzoři
 
Sponzoři měsíce
 
 

Novinky a média
Newsbox

 
19.02.2011
Konečně: Dětské podlahové hry Dr. Klauna na dětských odděleních!

Čerstvě nainstalované podlahové hry Dr. Klauna navrhla populární dětská kreslířka Romana Andělová (www.angelart.cz).  Děti v nemocnicích kolem Prahy si je okamžitě oblíbily.

„Instalace těchto barevných podlahových her je dalším krokem k rozšíření přítomnosti Dr. Klauna v nemocnicích, které naši klauni navštěvují,“ komentuje Rafal Wojas, manažer  oblíbeného C4C programu Dr. Klaun a spoluzakladatel Chance 4 Children. Rafal tvrdě pracuje na své vizi zajistit neustálou přítomnost Dr. Klauna na dětských odděleních a tím pomoci dětem zmírnit trauma (a nudu), které se nevyhnutelně dostavují při prodloužené hospitalizaci.

Podle Rafalových slov vyplní podlahové hry nudná odpoledne, které musí děti přežívat, a oživí je zábavnou hrou, díky které se děti dostanou ze svých pokojů a spřátelí se s ostatními hospitalizovanými dětmi, jejich přáteli a návštěvníky. Hry může využívat kdokoli a kdykoli, čekají na všechny, kdo půjdou kolem – nevyjímaje nemocniční personál, který hry přivítal s nadšením a velkým úsměvem na tváři.

„Pravidelné návštěvy týmů našich klaunů jsou samozřejmě vrcholem programu Dr. Klauna a děti se velmi těší na jejich příchod,“ vysvětluje Rafal. „Nicméně usilujeme o vytvoření hravého a zábavného prostředí pro chvíle, kdy klauni na oddělení nejsou – což je vlastně po většinu času.“ Dokonce i v tom nejlepším scénáři navštíví klauni danou nemocnici pouze několikrát týdně.

Jelikož Rafal srší elánem a inspirací (sám je také otcem tří zdravých dětí), nepřestává vymýšlet nové způsoby, jak svým malým „pacientům“ pomoci přečkat dny strávené v nemocnici. Jeho seznam úspěchů je značně působivý. Zde si můžete přečíst, co vše již vysnil a uvedl do života v rámci programu Dr. Klauna:

-          Agenti Dr. Klauna (nábory zdravotních sester, semináře o tom, jak být vážně legrační...)

-          COD (Clowns On Demand neboli klauni na zavolání pro výjimečné situace)

-          Koutky Dr. Klauna (omalovánka, balonky, také pumpičky a hry)

-          Návštěvy klaunů bez přesného časového omezení (nebo jak naši klauni říkají „jsme flexibilní“) :-)

-          Podlahové hry Dr. Klauna

-          Omalovánky Dr. Klauna (celkem 50.000 kusů)

Jak každý z neziskového sektoru dobře ví, mezi myšlenkou a její realizací je dlouhá cesta. Hádáte správně – obvykle je to těsně spojené také s penězi a jejich současným nedostatkem! Určitě jste viděli v poslední době zprávy...

V těchto dnech je na rozjetí projektu potřeba několika skutečně nebojácných společností, které jsou ochotné porazit neutěšenou finanční realitu dneška... Proto musíme poděkovat všem těm, kterým díky náleží – zde jsou naši hrdinové, díky jejichž štědrosti jsme mohli hry Dr. Klauna vyrobit a přitom nepřivést náš bankovní účet k bankrotu:

·         HSW (www.hsw.cz)   - koordinace projektu a spousta dobrých rad

·         MACTac (www.mactac.be) – fólie a laminační materiály

·         ATLAS (www.atlas-ag.cz) – tisk, laminace a ořez

·         HP (www.hp.com)  - kýble tonerů… :-)

·         PELEN-hry (www.pelen-hry.cz)  - figurky, kostky a další drobnosti...

Díky jim všem a díky našim stálým patronům a partnerům (podívejte se na ně na domácí stránce našeho webu a pokud můžete, upřednostněte je ve Vašem byznysu!) by nebylo žádné C4C... DĚKUJEME!

 
Nejprve se hry instalovaly...
...pak je otestovali profesionálové :-) ...
…podrobili je náročné výstupní kontrole…
 
...než je uvolnili pro své malé pacienty!
A zdá se, že všichni si na nich ulítávají!
 
 
 
Poslední novinky
22.09.2017
22.08.2017
13.07.2017
04.07.2017
30.06.2017
14.06.2017
10.04.2017
06.04.2017
07.02.2017
21.12.2016
 
Další zprávy